Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Uchwała w sprawie odwróconej hipoteki jeszcze na moment do Sejmu

16.10.2014

Uchwalona niedawno przez Senat, dnia 9 października 2014r., Uchwała w sprawie ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym została przekazana  z powrotem do Sejmu do dalszych prac, by Posłowie pochylili się jeszcze raz nad ulepszeniem dokumentu.

 

odwrócona hipoteka uchwała wraca do sejmuSenat pracując w komisjach oraz na posiedzeniu plenarnym nad Ustawą o odwróconym kredytem hipotecznym wniósł 14 poprawek (w tym zaakceptował dwie proponowane wcześniej przez Posłów), które teraz wróciły do Sejmu.

 

A ściślej, dnia 10 października 2014r. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz przekazał Uchwałę w sprawie Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym – druk nr 2811 Marszałkowi Sejmu Radosławowi Sikorskiemu, kierując ją do Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

 

Nie będziemy w tym miejscu komentować, ani oceniać uchwalonych poprawek, niemniej jednak od początku prac nad wprowadzeniem na polski rynek finansowy odwróconego kredytu hipotecznego jesteśmy za stanowiskiem proponowanym przez Ministerstwo Finansów i nieprzerwanie mu kibicujemy, ponieważ uważamy to za dobrze przemyślane i korzystne dla przyszłych beneficjentów.

 

O dalszych losach prac jak zawsze będą mogli Państwo dowiedzieć się z naszych Aktualności.