Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócony kredyt hipoteczny chwilowo na wakacjach

30.06.2014

W związku z tym, że Rządowy Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym przeszedł pozytywnie swój pierwszy test w postaci I Czytania na 69 Posiedzeniu Sejmu i jednogłośnie został skierowany do Komisji Finansów Publicznych, postanowiliśmy sprawdzić, jak się mają prace nad tym dokumentem.

 

odwrócona hipoteka na wakacjachDowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie – w lipcu, nie są przewidziane żadne obrady Komisji Finansów Publicznych, tak więc nie tylko Rządowy Projekt ustawy traktujący o odwróconej hipotece, ale także inne, nad którymi pracuje Komisja, są na razie na przysłowiowych wakacjach.

 

Przypominamy, że interesujący nas dokument w czerwcu trafił do Komisji Finansów Publicznych i będzie tam w dalszym ciągu procedowany łącznie z Poselskim projektem ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, autorstwa SLD zgodnie z decyzją z 25 czerwca 2014r. o ich połączeniu.

 

Pojawiły się już nawet pierwsze opinie dotyczące przyszłej Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa Ministerstwa Finansów, z którymi można zapoznać się tutaj.

 

O tym, kiedy znów ruszą prace i jak będą wyglądały, będziemy informować Państwa na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszych Aktualności.