Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Aktualności

Kilka dni temu pojawiły się sugestie, że przepisy regulujące wprowadzenie na polski rynek odwróconego kredytu hipotecznego tak naprawdę powinny się pojawić w innym miejscu. Mowa o rentach dożywotnich.

 

…więcej

Dziś omówimy drugi z najważniejszych argumentów, jakie podaje ekspert ze Związku Banków Polskich Bolesław Meluch odnośnie zastoju w temacie wprowadzenia na nasz rynek odwróconego kredytu hipotecznego. …więcej

Kilka dni temu w sprawie odwróconego kredytu hipotecznego zdecydował się zabrać głos Bolesław Meluch ze Związku Banków Polskich, znany naszym Czytelnikom jako orędownik i uczestnik prac nad Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym z ramienia banków. Oto, co jego zdaniem zahamowało wprowadzenie odwróconej hipoteki na rynek. W pierwszej części – pierwszy z argumentów. …więcej

Już wkrótce uruchomimy nowy cykl artykułów dotyczących odwróconego kredytu hipotecznego  w odniesieniu do różnych grup Polaków, którzy tej formy wsparcia najbardziej oczekują, i którym byłaby ona najbardziej pomocna zwłaszcza na jesień życia.

…więcej

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jednym z kluczowych tematów kampanii wyborczej są seniorzy, o których startujący w niej kandydaci niemal się biją. Jakie w tym miejsce mógłby mieć odwrócony kredyt hipoteczny? Co z programem Senior + w kontekście odwróconej hipoteki?

 

 

…więcej

Tak jak zapowiadaliśmy, proponujemy Państwu cykl artykułów kompleksowo wyczerpujący temat odwróconej hipoteki w kontekście zagadnień szczegółowych polskiej polityki senioralnej na lata 2014 – 2020. …więcej

W związku z tym, że w ostatnim czasie zaczęto głośniej mówić o seniorach, ich potrzebach, możliwościach i sytuacji w Polsce, postanowiliśmy, że przypomnimy ogółowi o odwróconym kredycie hipotecznym, który z sytuacją zwłaszcza osób starszych w Polsce łączyć się może i powinien dość mocno.

 

…więcej

Od 1 października 2017 zaczęła obowiązywać realnie ustawa z 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r. poz. 38), która przywraca obniżony wiek emerytalny. Nie sposób nie odnieść się do tematu w kontekście ciągle jeszcze obowiązującej tylko na papierze (niestety) ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym.

…więcej

Dzisiejsza informacja, która dotarła do mediów po spotkaniu Prezesa PKO BP ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nie nastraja optymistycznie w temacie odwróconej hipoteki. …więcej

Od dziś seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, mogą korzystać z bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i innych medykamentów ze specjalnie przygotowanej listy S, obejmujących na dzień dzisiejszy 1129 pozycji. Jednak nie rozwiąże to wszystkich problemów, z jakimi borykają się dziś osoby starsze, tak jak mogłaby je rozwiązać odwrócona hipoteka.

 

…więcej