Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Aktualności

Jakiś czas temu prezentowaliśmy w naszej Bazie wiedzy serię artykułów Odwrócona hipoteka dla… złożoną z 12 części, odnoszącą się do konkretnych przedstawicieli rożnych grup społecznych i zawodowych, które mogłyby skorzystać na zaciągnięciu odwróconego kredytu hipotecznego w Polsce, gdyby był i jeśli będzie dostępny na naszym rynku.

 

…więcej

Jakiś czas temu zapowiadana była analiza sytuacji w kontekście odwróconego kredytu hipotecznego, przedsiębiorców i pandemii. Dzisiaj przyszedł czas na jej efekty. …więcej

Mimo panującej pandemii rynek hipoteczny przeżywa obecnie w naszym kraju swoisty boom. Jak donoszą media Polacy coraz chętniej obecnie inwestują w nieruchomości. Ma to wprost proporcjonalne przełożenie na popyt w sektorze kredytów hipotecznych.

…więcej

Temat odwróconej hipoteki, a ściślej i precyzyjniej odwróconego kredytu hipotecznego w warunkach polskich to twardy orzech do zgryzienia już w kwestiach fundamentalnych – dotyczących nawet samego nazewnictwa. O ile na początku pojawienia się tematu tej usługi finansowej na rynku wszelkie pomyłki, niedopowiedzenia można było usprawiedliwić, o tyle dziś o to już coraz trudniej.

…więcej

Odwrócona hipoteka w rozumieniu odwróconego kredytu hipotecznego to temat nadal traktowany po macoszemu, mimo obietnicy zbadania, dlaczego banki tak naprawdę nie są skłonne do jego udzielania, odpowiedzi nie ma do dziś.

 

…więcej

Kilka dni temu pojawiły się sugestie, że przepisy regulujące wprowadzenie na polski rynek odwróconego kredytu hipotecznego tak naprawdę powinny się pojawić w innym miejscu. Mowa o rentach dożywotnich.

 

…więcej

Dziś omówimy drugi z najważniejszych argumentów, jakie podaje ekspert ze Związku Banków Polskich Bolesław Meluch odnośnie zastoju w temacie wprowadzenia na nasz rynek odwróconego kredytu hipotecznego. …więcej

Kilka dni temu w sprawie odwróconego kredytu hipotecznego zdecydował się zabrać głos Bolesław Meluch ze Związku Banków Polskich, znany naszym Czytelnikom jako orędownik i uczestnik prac nad Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym z ramienia banków. Oto, co jego zdaniem zahamowało wprowadzenie odwróconej hipoteki na rynek. W pierwszej części – pierwszy z argumentów. …więcej

Już wkrótce uruchomimy nowy cykl artykułów dotyczących odwróconego kredytu hipotecznego  w odniesieniu do różnych grup Polaków, którzy tej formy wsparcia najbardziej oczekują, i którym byłaby ona najbardziej pomocna zwłaszcza na jesień życia.

…więcej

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jednym z kluczowych tematów kampanii wyborczej są seniorzy, o których startujący w niej kandydaci niemal się biją. Jakie w tym miejsce mógłby mieć odwrócony kredyt hipoteczny? Co z programem Senior + w kontekście odwróconej hipoteki?

 

 

…więcej