Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Tylko odwrócony kredyt hipoteczny

21.03.2013

Wczoraj w audycji  „Jedynki” w cyklu „Cztery Pory Roku” na temat odwróconego kredytu hipotecznego, rent dożywotnich oraz prac nad Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym ekspert porównywarki finansowej comperia.pl Karol Wilczko dość skutecznie rozwiał wszystkie wątpliwości osób, które aktualnie zainteresowane są odwróconą hipoteką.

 

Po pierwsze, jasno i wyraźnie określił, czym jest odwrócona hipoteka, a właściwie, czym renta dożywotnia nie jest. Po drugie wskazał zagrożenia związane z korzystaniem z ofert spółek prywatnych, których ostatnio coraz więcej w wyniku luki czekającej na systemowe uregulowania odnośnie właśnie odwróconej hipoteki, czyli odwróconego kredytu hipotecznego.
bezpieczeństwo

 

Przestrzegał osoby starsze przed korzystaniem z usług funduszy hipotecznych, które niekoniecznie celowo i nie zawsze ze złej woli, ale ze względu na to, że nie wiedzą, co się z nimi stanie za kilka lat de facto nie dają gwarancji, że umowę podpisaną z seniorem zrealizują i będą wypłacać obiecaną rentę. Taka jest rzeczywistość.

 

Obecnie zanim wejdzie w życie (a potrwa to najprawdopodobniej kilka lat) regulacja rządowa odnośnie dodatkowego dochodu uzyskanego z nieruchomości jego zdaniem najlepiej jest by taki dochód uzyskać sprzedając mieszkanie, przeprowadzając się do do mniejszego lub wynajmowanie i z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży wydzielanie sobie co miesiąc kwoty do dyspozycji.

 

Apelował o przyspieszenie prac nad Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym wykazując, że tylko zaangażowanie dużych instytucji finansowych (banków) daje odpowiednie gwarancje, a beneficjentom bezpieczeństwo, bowiem podpisanie notarialnego zobowiązania z osobą prywatną na rentę dożywotnią też nie daje pewności jej wypełnienia dla osoby przekazującej mieszkanie, z dokładnie tych samych powodów, co w przypadku spółek prywatnych.

 

Audycji można posłuchać TUTAJ