Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Sprawa Formularza Informacyjnego wyjaśniona

07.09.2015

W czerwcu informowaliśmy o tym, że konieczny do oferowania odwróconego kredytu hipotecznego przez banki Formularz Informacyjny oczekuje na podpis Ministra Finansów. Dziś zdobyliśmy ważne informacje na ten temat i od razu przedstawiamy je naszym Czytelnikom.

 

jest formularz odwrócona hipotekaWłaśnie się dowiedzieliśmy, że został on zaakceptowany przez Ministra Finansów Mateusza Szczurka 02 lipca 2015 roku. Ogłoszony jako aktualnie obowiązujący został 21 lipca 2015 roku w Dz.U. 2015 poz. 1010. Wszedł w życie natomiast 5 sierpnia b.r.

 

Zgodnie z treścią Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, która 15 grudnia 2014 roku weszła w życie, teraz już nie ma żadnych przeszkód, by banki przedstawiły Polakom pierwsze oferty na odwróconą hipotekę.

 

Teraz więc pozostaje cierpliwie czekać na pierwsze propozycje sektora bankowego w kwestii odwróconego kredytu hipotecznego, które mamy nadzieję do końca roku się pojawią.

 

Tekst Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2015 r. w sprawie wzoru formularza informacyjnego zawierającego informacje o ofercie odwróconego kredytu hipotecznego można znaleźć TUTAJ.