Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Prawnicy o odwróconym kredycie hipotecznym

26.04.2012

Coraz więcej prawników, m.in. na swoich stronach internetowych i blogach zaczyna wypowiadać się o odwróconym kredycie hipotecznym, komentując jego zalety i wady w kontekście rent dożywotnich. Trudno powiedzieć, jakie jest źródło takiej tendencji i z czego wynika, niemniej jednak samo zajęcie się tematem odwróconej hipoteki cieszy.

 

opinie prawneNie chcemy tutaj robić nikomu reklamy, ani też nikogo pominąć. Tak więc na jednej, losowo wybranej stronie internetowej, możemy przeczytać następującą wypowiedź prawniczki Anny Pukocz:

 

„jasno określone zasady dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów sprawiają, że odwrócona hipoteka jest dla tej grupy odbiorców produktem właściwym i zrozumiałym.

 

Osoby, które chcą skorzystać z odwróconej hipoteki, powinny jednak zaczekać. Rząd pracuje bowiem, nad przepisami zawierającymi rozwiązania korzystniejsze niż obecnie stosowane” (przez fundusze hipoteczne).

 

Takich zdań specjalistów na temat odwróconego kredytu hipotecznego dostosowanego do polskiej rzeczywistości społeczno ekonomicznej w toku długich prac Ministerstwa Finansów, a tym samym i Projektu założeń do Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym z 26 stycznia b.r. jest coraz więcej.

 

Daje to nadzieje na dobre komentarze i opracowania prawne w przyszłości, skoro już teraz prawnicy interesują się tematem, nieco zamrożonym przez „troskę” Ministerstwa Gospodarki o obywateli.