Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócony kredyt hipoteczny w Sejmie, renta dożywotnia w koszu

09.07.2013

W czerwcu Minister Gospodarki zapewniał, że w wakacje ponownie ruszą prace nad Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Tak się rzeczywiście dzieje, lecz nad odwróconą hipoteką zacznie pracować nie interesujące opinię publiczną Ministerstwo Finansów, Gospodarki czy rząd, ale  Sejm.

 

gdzie odwrocona hipotekaJuż na 10-12 lipca bieżącego roku, t.j. na 45.posiedzenie Sejmu VII Kadencji, zaplanowane jest Pierwsze czytanie Poselskiego Projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym z dn. 2 kwietnia 2013r., którego autorami są członkowie SLD.

 

Tak więc już niebawem okaże się w praktyce legislacyjnej, co na temat odwróconej hipoteki myślą posłowie.

 

Przez analogię treściową wystawią oni też niepisane świadectwo Założeniom do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa Ministerstwa Finansów, ponieważ jak już wcześniej wspominaliśmy rozwiązania te są bardzo do siebie podobne.

 

Odwrócony kredyt hipoteczny czeka na reakcję Posłów

 

 

Niewykluczone, że Rada Stała Komitetu Rady Ministrów od tego uzależni swoją decyzję o połączeniu bądź nie, propozycji Ministerstwa Finansów oraz regulacji dotyczącej rent dożywotnich, choć jak się wczoraj dowiedzieliśmy, ta druga, będzie musiała być dość mocno zmodyfikowana i uzupełniona, by Premier powiedział „tak” dla samego tekstu.

 

Finał dla wprowadzenia odwróconego kredytu hipotecznego na nasz rynek finansowy zdaje się teraz jeszcze bardziej odległy, niż kilka tygodni temu, chyba że Sojusz Lewicy Demokratycznej przekona Sejm, że czekanie szkodzi przede wszystkim ludziom.

 

Dla zainteresowanych to, jak dokładnie przedstawia się sytuacja zarówno Projektu SLD jak i Założeń projektu ustawy o dożywotnim świadczeniu pieniężnym w zamian za przeniesienie własności nieruchomości (tzw. renta dożywotnia) MG można znaleźć TUTAJ.