Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócony kredyt hipoteczny tuż tuż

16.04.2014

Jak się dowiedzieliśmy Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa Ministerstwa Finansów będzie już wkrótce przedmiotem obrad Rady Ministrów. Jest też szansa dla tych długo oczekiwanych, głównie przez seniorów, przepisów na szybkie „zielone światło” w Sejmie.

 

Właśnie udostępniono Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym z 10 kwietnia 2014r., a więc uwzględniający uwagi poszczególnych resortów wniesione do projektu z 11 lutego b.r. którym ma się zająć na najbliższym Posiedzeniu Rada Ministrów, a więc już 29 kwietnia.

 

 Odwrócona hipoteka – oby bez opóźnień

 

odwroconahipoteka w drodzeLiczymy na to, że nie dojdzie tu do opóźnień, zwłaszcza, że na dalsze prace uzależnione od przyjęcia Projektu Ministerstwa Finansów, czeka już Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym zainicjowany przez SLD.

 

Krystyna Łybacka, odpowiedzialna za Projekt SLD, w jednej z lokalnych rozgłośni radiowej zapewniła dziś, że odwrócona hipoteka i związane z nią regulacje mają „zielone światło” od Marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

 

Należy więc przypuszczać, że prace potoczą się szybko, zwłaszcza, że Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, którym zajmuje się teraz Rząd, wnioskowany jest do dalszego procedowania jako bardzo pilny.