Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócony kredyt hipoteczny będzie dostępny bez względu na wiek?

21.12.2011

Choć pierwotnie odwrócona hipoteka planowana była w Polsce jako instrument finansowy dostępny wyłącznie dla właścicieli (lub współwłaścicieli) nieruchomości co najmniej 62 – letnich, z najnowszego projektu założeń do projektu Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym z dn. 23 września 2011 roku wynika, że będzie on dostępny wszystkim właścicielom (lub współwłaścicielom) nieruchomości bez względu na wiek.

 

bez limitu wiekuJest to swojego rodzaju novum, ponieważ w większości krajów, w których dostępny jest odwrócony kredyt hipoteczny grupę docelową stanowią wyłącznie beneficjenci powyżej 59 roku życia i starsi.

 

Zmiana ta wprowadzona założeniach do projektu Ustawy dotyczącego odwróconej hipoteki zdaniem jej inicjatorów ma same zalety, ponieważ będzie zapobiegać dyskryminacji społecznej i da możliwość skorzystania z tego typu kredytu większej grupie odbiorców.

 

Jest to jednak na razie wyłącznie projekt, i czy rzeczywiście odwrócona hipoteka będzie dostępna beneficjentom bez ograniczeń wiekowych, będzie można powiedzieć dopiero po wejściu w życie Ustawy.