Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka w planach coraz niżej

14.10.2013

Jak informowaliśmy kilka dni temu posiedzenie w sprawie odwróconej hipoteki, renty dożywotniej oraz stanowiska Rządu co do inicjatywy poselskiej SLD w temacie odwróconego kredytu hipotecznego zaplanowano na jutro, tj. na 15 października jednak pierwotnie przedstawiony Plan prac Rady Ministrów został dziś zmieniony.

 

odwrocona hipoteka niespodziewane zmianyNieoczekiwanie uzupełniono go o dwa punkty. Tym samym Ministrowie (jeśli w ogóle bo może nie wystarczyć im czasu) interesującymi nas kwestiami:

 

 

  1. Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym w punkcie 5 (Wnioskodawcą jest Ministerstwo Finansów),
  2. Propozycją uregulowania instytucji dożywotniego świadczenia pieniężnego w zamian za przeniesienie własności nieruchomości (tzw. renta dożywotnia) w punkcie 6 (Wnioskodawca: Minister Gospodarki) oraz
  3. Projektem stanowiska Rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec poselskiego projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym (druk nr 1442) – Wnioskodawca: Minister Finansów w punkcie 7 zajmą się później niż pierwotnie zakładano.

 

Miejmy nadzieję, że obrady Komitetu Rady Ministrów rozpoczną się w planowanym czasie o godzinie 11.00 i obejmą wszystkie planowane punkty.

 

O rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.