Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka to nowy produkt

23.07.2013

Odwrócona hipoteka wciąż u nas budzi wiele kontrowersji. Często jeszcze „miesza się” ona ludziom z rentami dożywotnimi a spółki prywatne skrzętnie całą sytuację wykorzystują w celach marketingowych. Dziś w kontekście wczorajszej Konferencji ZBP proponujemy naszym Czytelnikom króciutkie resume, które powinno rozjaśnić przynajmniej nieco całą sprawę.

 

W wywiadzie, jakiego agencji newseria.pl udzielił prawnik Mateusz Bartkiewicz padły ważne stwierdzenia. W ogromnym skrócie można je streścić następująco:

 

Choć sama inicjatywa odwróconej hipoteki w Polsce zrodziła się przed 7 laty, na razie w temacie zamiast konkretów wyłącznie niedomówienia i milczenie.

 

Jak podaje m.in. Rzeczpospolita, Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz na w/w konferencji wyraźnie ostrzegał, że obecnie szereg podmiotów upodabniając nazwę oferowanych produktów do odwróconego kredytu hipotecznego oferowanego przez banki, wprowadza klientów w błąd.

 

Jego zdaniem może to prowadzić nawet do utraty majątku przez osoby starsze.

 

Natomiast Wiceprezes ZBP Jerzy Bańka dodał, że Związek Banków Polskich obawia się afery na miarę Amber Gold, jeśli prace nad ustawą kontrolującą sektor podmiotów oferujących odwróconą hipotekę nie zostaną przyspieszone.

 

Analitycy sektora bankowego od lat podkreślają, że świadczenie takiej usługi powinno być pod objęte nadzorem KNF.