Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka – RPO pogania

10.06.2013

W ostatnim czasie Rzecznik Praw Obywatelskich profesor Irena Lipowicz znów zabrała głos w temacie prac rządu nad odwróconą hipoteką i „ustawą a`la Pawlak”. Tym razem jej apel skierowany został w stronę Ministerstwa Gospodarki.

 

rzecznik

Choć Pani Rzecznik w swoim liście do w/w Ministerstwa skupiła się na kwestiach bezpieczeństwa usług instytucji parabankowych dla obywateli sugerując, by przy zawieraniu umów na tzw. renty dożywotnie konieczna była obecność prawnika, przynajmniej na dwa lata od obowiązywania nowych przepisów,  kiedy to społeczeństwo nabierze większej świadomości co do istoty tego instrumentu finansowego na polskim rynku, trudno oprzeć się wrażeniu, że głos ten był także po to, żeby zmobilizować decyzyjnych polityków, do zabrania się również za ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym „na poważnie”.

 

To ważny głos, który miejmy nadzieję w jakiś sposób „przymusi” rząd do pracy nad odwróconą hipoteką mimo rozpoczynającego się właśnie sezonu urlopowego. Z naszych informacji wynika, że nie będzie to łatwe, ponieważ nawet Rządowe Centrum Legislacji na razie odpoczywa od aktualizowania swoich zasobów w interesującym nas temacie.