Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka przyspiesza?

01.05.2013

Jak donosi dziś Polska Agencja Prasowa Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się sprawą regulacji dotyczących odwróconego kredytu hipotecznego i  rent dożywotnich szybciej niż wstępnie planowano.

przyspieszamy

 

Ten przełomowy dla odwróconej hipoteki w Polsce dzień,  zdaniem Jacka Bartmińskiego – Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki,  to 16 maja bieżącego roku.

 

Wówczas też zapadnie ostateczna decyzja o tym, czy propozycja Ministerstwa Finansów w postaci założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym i tzw. „ustawa a`la Pawlak” przygotowana i właśnie uzupełniona przez Ministerstwo Gospodarki, zgodnie z życzeniem Szefa Rządu będą dalej procedowane w jednym dokumencie, czy może będą fundamentami do dwóch odrębnych ustaw.

 

Skupił się on w swojej wypowiedzi dla PAP na regulacjach dotyczących rent dożywotnich, być może dlatego, że o to głównie go pytano. Nie będziemy rozwijać tu tematu i wchodzić w szczegóły, niemniej jednak wygląda na to, że Ministerstwo Gospodarki nadal upiera się przy tym, by nadzorem nad podmiotami, które oferowałyby renty dożywotnie obciążyć Komisję Nadzoru Finansowego, a sam dokument doprecyzowano w zakresie sposobu obliczania wysokości świadczeń i konkretnych wytycznych w przypadku upadłości spółek prywatnych.

 

Na decyzje Komitetu będziemy czekać z niecierpliwością i oczywiście informować na bieżąco o rozwoju sytuacji.