Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka po obradach Komisji Senackich

23.09.2014

Tak, jak wcześniej zapowiadaliśmy, dziś odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Senackich Budżetu i Finansów Publicznych oraz Ustawodawczej, które zajęły się przesłaną kilka dni temu z Sejmu świeżo uchwaloną Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym.

 

posiedzienie komisji senackiej o odwróconej hipotecePodczas obrad Poseł Sprawozdawca przedstawiła pokrótce samą ustawę (druk senacki nr 713, druki sejmowe nr 1442, 2392 i 2700) po czym nastąpiło jej rozpatrzenie.

 

Biuro Legislacyjne zgłosiło cztery poprawki, z których dwie zyskały poparcie stosunkiem 9 głosów za, 6 wstrzymujących się przy braku głosów przeciw. Dotyczyły one Art3 Ustawy i jego usunięcia oraz Art26 ust.5 i jego usunięcia.

 

Podczas posiedzenia miała też miejsce ciekawa i ważna dyskusja w której poruszono wiele wątków, padło też sporo mniej lub bardziej merytorycznych pytań. Zadali je m.in. senator Paszkowski, Cioch, Zientarski oraz Tomasz Janik z Krajowej Rady Notarialnej.

 

Odpowiadali na nie Poseł Sprawozdawca, Dyrektor Wachnicka oraz sędzia Grajdura, rozwiewając wątpliwości podnoszone przez pytających.

 

Co nieco zaskakujące, zgłoszono też wniosek o odrzucenie Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym w całości, na szczęście nie zyskał on przychylności obradujących i kolejny etap prac – tym razem już na posiedzeniu Plenarnym, jak zapowiedział przewodniczący Komisji Kazimierz Klejna, (wybrany Senatorem Sprawozdawcą) – za 2 tygodnie.