Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka ofiarą bluffu?

16.05.2013

Zainteresowani losami odwróconej hipoteki a ściślej tym, co stanie się z Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, ponownie wstrzymali oddech. To właśnie dziś, zgodnie z doniesieniami PAP miała zapaść decyzja,  czy zostaną one połączone z „ustawą a’la Pawlak” czy też będą zgodnie z zamysłem autorów, tzn. Ministerstwa Finansów, funkcjonować odrębnie.

 

Brak stanowiska nie oznacza zgody

 

porażka ministerstwa

Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie bo jak do tej pory Komitet Stały Rady Ministrów nie przedstawił stanowiska w sprawie, a w Rządowym Centrum Legislacji nie ma, rzekomo poprawionej przez Ministerstwo Gospodarki, najnowszej wersji dokumentu traktującego o rentach dożywotnich, o którym tak szeroko dla Polskiej Agencji Prasowej ponad dwa tygodnie temu wypowiadał się Jacek Bartmiński, Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych z tegoż Ministerstwa.

 

 

Odwrócona hipoteka, to może szokować

 

Trudno w tej chwili jednoznacznie określić, czym cała sytuacja jest podyktowana, niemniej jednak kontekst sprawy szokuje w zestawieniu z dzisiejszą spokojną, bez  nawiązań do deklaracji p. Jacka Bartmińskiego, poranną wypowiedzią dla Informacyjnej Agencji Radiowej szefa Resortu Gospodarki Janusza Piechocińskiego na temat prac nad Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym.

 

Stwierdził on, iż prace nad regulacjami rozpoczną się najprawdopodobniej w lipcu tego roku.

 

Z jego wypowiedzi wynika ponadto, że kwestia nadzoru nad rentami dożywotnimi jest już przesądzona i będzie należeć do Komisji Nadzoru Finansowego, choć ona sama tego nie deklaruje.

 

Do tego, że temat odwróconej hipoteki jest wciąż z niewiadomych przyczyn spychany na plan dalszy już zdążyliśmy się przyzwyczaić, niemniej jednak zastanawia i niepokoi rozdźwięk oraz brak porozumienia (?) w Ministerstwie Gospodarki, zwłaszcza, że wszelkie próby uzyskania od nich potwierdzonych informacji na interesujący nas temat od dłuższego czasu są niestety bezskuteczne.