Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka nadal niedostępna. Znamy ważny powód

25.06.2015

Spieszymy z dość ważną informacją na temat tego, co aktualnie dzieje się z odwróconym kredytem hipotecznym w Polsce, który choć 15 grudnia ubiegłego roku weszła specjalna ustawa, nadal jest niedostępny dla Klientów. Dokładniej mówiąc, znamy już powód takiego stanu rzeczy.

 

Ucinając niekończące się spekulacje, że żaden bank w Polsce nie jest zainteresowany tym nowoczesnym typem kredytu i to, że brakuje osób zainteresowanych tego rodzaju rozwiązaniem, chcemy podać Państwu rzeczywisty powód zastoju, który odkryliśmy po analizie materiałów udostępnionych nam przez Rządowe Centrum Legislacyjne.

 

Odwrócona hipoteka w zastoju – oto  banalny powód

odwrócona hipoteka rzeczywisty powód zastoju

Wynika z nich, że odwrócona hipoteka nie może być jeszcze oferowana fizycznie zainteresowanym osobom przez banki, ponieważ z wniosku Ministra Finansów aktualnie trwają jeszcze prace legislacyjne nad Projektem rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzoru formularza informacyjnego zawierającego informacje o ofercie odwróconego kredytu hipotecznego.

 

Sprawdziliśmy, co zostało jeszcze w tym temacie do zrobienia, i chcemy uspokoić przede wszystkim potencjalnych kredytobiorców, że aktualnie rozporządzenie to oczekuje już na opinię Komisji Prawniczej. Tak więc, jeśli opinia ta będzie pozytywna, pozostanie tylko czekać na finalny podpis Ministra Finansów i 14 dni cierpliwości, bo po 14 dniach od podpisu dokument ten wejdzie w życie.

 

Chcemy zapewnić, że banki również pracują nad wprowadzeniem ofert na rynek. Jednak dopóki nie będą miały ważnego Wzoru formularza informacyjnego o ofercie odwróconego kredytu hipotecznego, nie mogą ich przedstawić Polakom, ponieważ wzór ten jest kluczowy dla całej procedury i stanowi integralną część oferty.

 

Liczymy na to, że ze względu na szeroko pojęty interes społeczny prace te przebiegną w ekspresowym tempie i zgodnie z wcześniejszymi głosami, pierwsze oferty związane z odwróconym kredytem hipotecznym dotrą do Polaków jeszcze w tym roku.

 

Wszystkich zainteresowanych dokumentami z przebiegu prac nad Projektem rozporządzenia, zapraszamy do naszego działu Odwrócona hipoteka – dokumenty, gdzie zgromadziliśmy je specjalnie dla naszych Czytelników.

 

O dalszych pracach nad wzorem formularza, sytuacji odwróconej hipoteki w Polsce oraz pierwszych ofertach będziemy informować Państwa, jak dotąd, na bieżąco.