Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka na złym gruncie?

30.05.2017

Dzisiejsza informacja, która dotarła do mediów po spotkaniu Prezesa PKO BP ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nie nastraja optymistycznie w temacie odwróconej hipoteki.

Jego zdaniem, na odwrócony kredyt hipoteczny w Polsce jest na razie za wcześnie, ponieważ nie jesteśmy do tego przygotowani… kulturowo.

odwrocona-hipoteka-kulturowo

 

Zbigniew Jagiełło podkreślił: Dopiero umiera pierwsze pokolenie, które coś ma. Naturalne jest więc wśród tych osób, by przekazać to swoim spadkobiercom. Dopiero pewnie za jakiś czas następna generacja będzie mogła z tego skorzystać.

 

Łatwiej jest bowiem skorzystać z odwróconej hipoteki, gdy mamy swój dom i dziedziczymy drugi czy trzeci, który nie jest nam potrzebny do życia. W tej chwili jest po prostu tak, że jeżeli rodzic umiera i nie przekazuje swojego mieszkania dzieciom, to jest to kulturowo nieakceptowane.

 

My nie możemy się z tym zgodzić i po raz kolejny apelujemy do osób decyzyjnych, by mimo takich głosów spowodowały przyspieszenie prac nad wprowadzeniem realnych ofert na odwrócony kredyt hipoteczny w bankach w Polsce jak najszybciej, bo jest wiele osób, które takiego wsparcia tu i teraz potrzebują.

 

Znając problemy dzisiejszych seniorów, trudno pogodzić się z tym, że odwrócona hipoteka trafia dziś na nieprzygotowany grunt.