Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka naprawdę może pomóc

19.05.2015

Dziś w mediach  pojawiły się doniesienia o potrzebie, a wręcz konieczności szybkiego tworzenia/ dopracowywania polskiej polityki senioralnej. Chcemy dołączyć do tematu swój głos, ponieważ odwrócona hipoteka, a ściślej odwrócony kredyt hipoteczny, zgodnie z deklaracjami Związku Banków Polskich wpisuje się swoją ideą w to, co nazywamy silver economy.

odwrócona hipoteka może pomóc seniorom

 

Jak podaje newseria, polskie społeczeństwo obecnie należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. W roku 2035 nawet do 4 milionów Polaków obecnie w wieku produkcyjnym zasili szeregi emerytów i rencistów.

 

To głównie dla nich dedykowana jest Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym wprowadzająca na nasz rynek finansowy specjalny kredyt, którego nie trzeba będzie spłacać za życia.

 

Rozwiązania takie z dużym sukcesem funkcjonują w Stanach Zjednoczonych i Europie, choć tam społeczeństwa są dużo bogatsze niż nasze.

 

 

Odwrócona hipoteka ważne wyzwanie

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że włączenie nowego produktu o odroczonej spłacie jest dla banków sporym wyzwaniem, niemniej jednak, chcemy podkreślić, że na odwróconą hipotekę właśnie oferowaną przez banki czeka naprawdę duża część Polaków, która widzi w odwróconym kredycie hipotecznym szansę na rozwiązanie swoich finansowych kłopotów, ale także aktywizację i rozwój. Chcemy dziś mówić ich głosem bo jest on wbrew pozorom bardzo istotny, nie tylko w czasie rozmaitych kampanii wyborczych.

 

Dotykając tematu sytuacji ludzi w wieku senioralnym w Polsce, apelujemy do banków i osób decyzyjnych o przyspieszenie prac związanych z wprowadzeniem do nas odwróconego kredytu hipotecznego na zasadach Ustawy z 2014 roku, ponieważ może on na prawdę w znaczny sposób pomóc i stanowić ważny element naszej polityki skierowanej do osób także poza grupą produkcyjną.

 

Może on być i mamy nadzieję wkrótce będzie ważnym bo bezpiecznym źródłem pomocy zwłaszcza ludziom starszym, posiadającym nieruchomości, którzy chcieliby bez często upokarzającej pomocy z zewnątrz, poprawić swoją sytuację finansową i w sposób godny przeżyć swoją jesień życia decydując o swoich finansach do końca.