Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka na posiedzeniu KRM 15 października – potwierdzamy

11.10.2013

Jak wynika z aktualnego Planu prac rady Ministrów na 15 października 2013r. Założenia do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym mają być 3 punktem obrad KRM.

 

odwrócona hipoteka startKolejne dwa punkty Posiedzenia to renta dożywotnia oraz stanowisko Rządu wobec Poselskiego projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa SLD.

 

Tym samym oficjalnie potwierdzamy wcześniejsze medialne doniesienia o przyspieszeniu prac nad odwróconą hipoteką. Mamy nadzieję, że tym razem Rząd już bez przeszkód wypracuje konkretne stanowisko w interesującym nas temacie, a Założenia już jako projekt ustawy szybko trafią do Sejmu.

 

Jak wynika z informacji podanych do oficjalnej wiadomości przez Rządowe Centrum Legislacyjne, wstrzymująca prace nad propozycją Ministerstwa Finansów (o odwróconym kredycie hipotecznym) propozycja Ministerstwa Gospodarki regulująca kwestie rent dożywotnich została przyjęta przez Radę Ministrów na posiedzeniu 19 września bieżącego roku i nic nie stoi na przeszkodzie, aby Rząd zajął się tematem właśnie 15 października.

 

Plan prac Rady Ministrów  na 15.10.2013r. dostępny jest tutaj.