Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka dostała kosza

27.06.2013

Wspominany przez nas wcześniej Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa SLD właśnie trafił do laski marszałkowskiej, ale niestety nie został przychylnie przyjęty. To, że mógł się on nie spodobać Ministerstwu Gospodarki nikogo chyba już dziś nie dziwi, ale…

Odwrócona hipoteka – nagły zwrot

 

odwrocona hipoteka stopCiekawą rzeczą jest jednak to, że nie szczędził mu słów krytyki Prokurator Generalny Andrzej Seremet, choć Założenia do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym autorstwa Ministerstwa Finansów bardzo do niego podobne, swego czasu dostały bardzo przychylną ocenę Ministerstwa Sprawiedliwości i po niewielkich poprawkach, zostały zaakceptowane.

 

Co w owych warunkach bardzo zaskakujące, zarzucił on Projektowi SLD, który ma regulować kwestie związane z odwróconym kredytem hipotecznym brak zabezpieczeń odnośnie renty dożywotniej. To jego zdaniem rozwiązanie zbyt mało kompleksowe bo powinno obejmować także tzw. umowy dożywocia.

 

Odwrócony kredyt hipoteczny do poprawki?

 

Znów na niwie odwróconej hipoteki zaczyna się dziać coś dziwnego. Przyzwoity projekt ustawy odnośnie odwróconego kredytu hipotecznego powstały, by szybciej zabezpieczyć sytuację narażonych na nadużycia ze strony spółek prawa handlowego ludzi zostaje na odrzucony przez tego, kto jako pierwszy ma stać na straży w obronie interesów najsłabszych…

 

Trudno powiedzieć, jaki będzie miało wydźwięk, jeśli chodzi o decyzję Komitetu Stałego Rady Ministrów co do przyszłości Założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym Ministerstwa Finansów i „ustawy a`la Pawlak”. Na razie nic nie jest jeszcze wbrew pozorom, przynajmniej oficjalnie przesądzone.

 

Ponownie apelując do rządu o wzięcie pod uwagę przede wszystkim zdania tych, którzy swoimi głowami odpowiadają w Polsce za sektor finansowy a więc samego Ministerstwa Finansów i Komisji Nadzoru Finansowego, czekamy na obiecane przez Ministra Gospodarki doniesienia o pracach resortów, które miały zakończyć się w wakacje.