Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka – bolesna rzeczywistość

05.10.2012

Coraz więcej doniesień o tym, że umowy na zasadach dożywocia są niezwykle niebezpieczne dla beneficjentów. Rząd deklaracje składa, ale tylko w teorii. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, niemniej jednak dla przeciętnego Kowalskiego niewiele z tego wynika.

 

ryzykoWszystko niestety wskazuje na to, że dzięki „staraniom” Ministerstwa Gospodarki ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, jeśli wejdzie w życie, nastąpi to dopiero za kilka lat. Przez ten czas tzw. polowanie na siwego będą z uśmiechem na twarzy urządzać spółki prywatne kuszące rentami dożywotnimi. Taka jest bolesna rzeczywistość.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez TVN 24, który dobrze ilustruje obecną sytuację w temacie odwróconego kredytu hipotecznego na polskim rynku, z jednym małym zastrzeżeniem, a właściwie uściśleniem, że „odwrócona hipoteka” w materiale to de facto renta dożywotnia, która nie powinna być tak nazywana bo zaciera się tym samym istotne różnice między dwoma różnymi instrumentami finansowymi – odwróconym kredytem hipotecznym (zwanym w skrócie odwróconą hipoteką) a rentami dożywotnimi, proponowanymi przez spółki prywatne osadzonymi na bazie przepisów z kodeksu cywilnego.