Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócnona hipoteka? Apelujemy o ostrożność

25.03.2014

W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiły się w mediach niepokojące informacje o tym, że na wsiach zdarzają się przypadki pojawiających się osób, które twierdzą, że oferują  odwróconą hipotekę rekomendowaną przez pracowników socjalnych lub z ramienia pracowników socjalnych Gminnych Ośrodków Pomocy Rodzinie (GOPS) w zamian za miejsce w domach pomocy społecznej, czy innych placówkach opiekuńczych, wypełniając naszą misję edukacyjno- informacyjną, przestrzegamy przed tego typu „ofertami”.

 

 

Szybka reakcja ukróci proceder

 

odwrocona hipoteka uwaga oszusci

Bez względu na to, jaką formę – odwróconą hipotekę, czy rentę dożywotnią, bliżej nieokreślone osoby będą proponować osobom starszym, w zamian za ziemię, mieszkanie czy dom, zwłaszcza zasłaniając się pomocą społeczną w miastach, jako przedstawiciele Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie (MOPS), czy wspomnianych wyżej Ośrodków gminnych, w każdym z takich przypadków prosimy o powiadomienie organów ścigania lub zgłoszenie takiego faktu dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub na Policję – 997.

 

Taka reakcja pomoże nie tylko nam samym upewnić się, czy mamy do czynienia z nadużyciem, ale także uchroni osoby mniej świadome przed często nieodwracalnymi konsekwencjami i problemami.

 

Odwrócona hipoteka, dożywocie – tak jest dziś

 

Aktualnie na naszym rynku dostępna jest oferta 7 legalnie działających podmiotów – spółek prywatnych oferujących świadczenia dożywotnie – pieniężne, nierzadko (błędnie) nazywane odwróconą hipoteką, ale nigdy takie spółki nie oferują swoim beneficjentom w zamian za mieszkanie, czy nieruchomość miejsca w Domach Pomocy Społecznej. Spis tych zarejestrowanych firm znajduje się m.in. na stronie UOKiK czy KPF.

 

Natomiast odwrócona hipoteka, czyli odwrócony kredyt hipoteczny, jeszcze w Polsce nie funkcjonuje – nie jest oferowany w żadnym z banków i nie będzie dostępny do momentu wejścia w życie Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, nad którą prace w dalszym ciągu trwają. O tym, kiedy i w których placówkach bankowych będzie dostępny będziemy między innymi my informować Państwa na bieżąco.

 

OdwroconaHipoteka.pl apeluje

 

W trosce o bezpieczeństwo ludzi starszych apelujemy zatem o czujność i rozwagę. Każdy niepokojący przypadek warto jest skonsultować z rodziną, znajomymi, sąsiadami zanim na jakimkolwiek nawet niewinnie wyglądającym dokumencie złożymy swój podpis, zwłaszcza jeśli do takiego podpisu będą nas namawiać osoby nam nieznane.