Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Nowy Minister Finansów a odwrócona hipoteka

22.11.2013

Wczoraj doszło do kolejnej rekonstrukcji rządu Premiera Donalda Tuska, której efektem jest m.in. dymisja dotychczasowego Ministra Finansów Jacka Rostowskiego i powołanie na ten urząd Mateusza Szczurka. Po uspokojeniu się pierwszych emocji, zastanawiamy się dziś, jaki wpływ taka decyzja będzie miała na losy odwróconej hipoteki.

 

odwrocona hipoteka nowy mfPowołanie tego jednego z najzdolniejszych, ale młodego bo 38 letniego, zdobywającego wykształcenie m.in. w Londynie, specjalisty do polskiego rządu wzbudziło sporo kontrowersji i rozbieżnych opinii, my jednak jesteśmy pełni nadziei.

 

Jego postawa i poglądy w sprawach ekonomicznych, w wielu punktach zbieżne ze stanowiskiem Jacka Rostowskiego pozwalają sądzić, że dotychczasowa polityka związana z rynkiem finansowym i bankowością w Polsce będzie kontynuowana, a tym samym prace nad Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym będą trwały nadal bez zmiany kierunku działań wypracowanego wcześniej przez Resort Finansów, a może nawet wkrótce przyspieszą.