Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Niepokojące wyniki badań

24.05.2012

Jeden z funduszy hipotecznych kilka dni temu podał do publicznej wiadomości wyniki badań przeprowadzonych w kwietniu tego roku przez Starcom/ARC Rynek i Opinia*  odnośnie podejścia i wiedzy beneficjentów do tematu m.in odwróconej hipoteki i oszczędzania. Dotyczyły one także znajomości różnic między odwróconym kredytem hipotecznym a rentą dożywotnią przez Polaków w wieku senioralnym.

 

zatrważające badaniaIch wyniki są zatrważające bowiem tylko niespełna 18% badanych stwierdziło, że takie różnice między propozycją funduszy hipotecznych i mającą wejść w życie Ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym zauważa i o nich wie.

 

Pozostali nie są w stanie wskazać żadnych różnic między tymi odmiennymi produktami. Aż 60% badanych nie zna nawet istoty tych nowych produktów finansowych.

 

Badanym seniorom (w wieku 65+) najczęściej odwrócona hipoteka kojarzy się z ubezpieczeniem bądź świadczeniem chorobowym/ zdrowotnym podobnym do wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Wiedza to podstawa bezpieczeństwa bez względu na wiek. Pozostaje nam tylko apelować do rządzących o stworzenie profesjonalnej kampanii społecznej.

 

*Badania typu CATI, wiek 65+, wykszt. średnie+, z mist 100k+, właściciele mieszkania/domu, wielkość próby N=505