Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Komisja Nadzoru Finansowego wie czego chce

17.10.2012

Jak wynika z dzisiejszej wypowiedzi Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Lesława Gajka dla newseria.pl KNF nie chce brać odpowiedzialności za działania spółek prywatnych oferujących renty dożywotnie bo nie ma takiej potrzeby. Tworzenie nowego subsektora jest tu pozbawione logiki bowiem odpowiednimi a co najważniejsze sprawdzonymi instrumentami i zabezpieczeniami dysponują zakłady ubezpieczeniowe.

 

rycerzJeśli inne podmioty miałyby ochotę oferować renty dożywotnie, powinny się dostosować do przepisów i wymogów, którymi one dysponują i nie będzie problemu.

 

Podkreślił on „Trzeba doprowadzić do takiej sytuacji, w której te firmy albo będą spełniały tego typu wymogi, albo nie będą mogły prowadzić takiej działalności”. To zabezpieczy interesy beneficjentów na tyle by nie dochodziło do nadużyć.

 

Wygląda na to, że KNF znalazła sprawiedliwe rozwiązanie problemu bezpieczeństwa rent dożywotnich tak, by zyskali na tym ludzie i odwrócony kredyt hipoteczny na tym nie stracił.

 

Tylko, że  przy okazji chyba naraziła się Waldemarowi Pawlakowi i Ministerstwu Gospodarki nie wspominając już o prezesach funduszy hipotecznych…

 

No i ciekawe co na to Premier?