Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Kolejny rok bez odwróconej hipoteki?

03.04.2013

Ostatnie medialne doniesienia odnośnie odwróconej hipoteki, a dokładniej prac nad Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym nie wyglądają obiecująco. Nie są dobre ani dla oczekujących na regulacje rządowe przyszłych beneficjentów, ani dla banków, nie wspominając o Komisji Nadzoru Finansowego.

 

kolejny rokMimo wcześniejszych zapewnień, że prace nad oczekiwaną z niecierpliwością ustawą rozpoczną się w marcu, efektów nadal próżno szukać. Jak donosi ekspert Marek Wielgo, Ministerstwo Gospodarki uparcie chce doprowadzić do tego, aby kontrolę nad spółkami prywatnymi oferującymi renty dożywotnie miała Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Ta natomiast (z oczywistych względów) nie chce brać na siebie odpowiedzialności za podmioty świadczące usługi na zasadzie parabanków. Od tego pomysłu odcina się też Ministerstwo Finansów.

 

Trudno dziś określić, kiedy resorty rozpoczną obiecane prace nad zakurzonymi już zapewne Założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym.  Miejmy jednak nadzieję, że to powstałe kilkutygodniowe opóźnienie nie rozciągnie się na miesiące.