Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Hipoteka odwrócona w I półroczu 2011r.

20.09.2010

Resorty finansów i sprawiedliwości pracują nad ustawą dotyczącą odwróconego kredytu hipotecznego. Skorzystają na niej osoby starsze, które są posiadają prawo własności lub użytkowania wieczystego do nieruchomości – czytamy w Gazecie Wyborczej. Skorzystają na niej osoby starsze, które są posiadają prawo własności lub użytkowania wieczystego do nieruchomości – czytamy w Gazecie Wyborczej.

 

finanse„Dzięki nowym przepisom osoby starsze otrzymają pieniądze, bez konieczności płacenia rat, pod zastaw np. mieszkania. Bank odzyska należności po śmierci kredytobiorcy – ze sprzedaży lokalu. Jak wyjaśnia resort finansów, odwrócony kredyt hipoteczny jest innowacyjną usługą finansową adresowaną do osób starszych posiadających np. prawo własności nieruchomości, czy użytkowania wieczystego.

 

Odwrotny charakter tego typu kredytów polega na tym, że osoba starsza otrzymuje od instytucji kredytującej wypłaty z tytułu zawartej umowy kredytu, najczęściej jednorazowo lub w formie świadczeń okresowych, których nie musi spłacać” – pisze Gazeta Wyborcza.

 

„Ministerstwo ujawnia, że jednym z podstawowych założeń projektu ma być ograniczenie możliwości udzielania odwróconych kredytów hipotecznych wyłącznie do banków oraz innych instytucji ustawowo upoważnionych do udzielania kredytów, które podlegają nadzorowi finansowemu” – informuje dziennik.

Źródło: www.bankier.pl