Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Ekspert nie pozostawia złudzeń

25.07.2012

Niekwestionowany ekspert w temacie odwróconego kredytu hipotecznego Marek Wielgo (Gazeta Wyborcza), w dzisiejszym artykule Emerytura za hipotekę nie pozostawia złudzeń, że zapowiadane na ten rok wejście w życie Ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym niestety nie dojdzie do skutku.

 

poczekajPodkreśla on stanowczo w swoich dogłębnych analizach i w zestawieniu odwróconego kredytu hipotecznego na zasadach z Projektu założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym proponowanym przez Ministerstwo Finansów z rentami dożywotnimi, że te drugie wbrew pozorom i sugestywnym  kampaniom reklamowym Funduszy Hipotecznych nie są „darem z niebios”, wręcz przeciwnie.

 

W pełni podzielamy jego pogląd również odnośnie tego, że proponowane przez Ministerstwo Gospodarki nowe, przedstawione kilka tygodni temu rozwiązanie problemu zabezpieczenia interesów beneficjentów umów na zasadzie dożywocia nie ma praktycznie nic wspólnego z regulacjami jakich wymaga  odwrócona hipoteka.

 

Nie wgłębiając się w tym miejscu w szczegóły odnośnie różnic między tymi dwoma, cytując autora w/w artykułu radzimy: Poczekaj cierpliwie na ustawę. Tak będzie dla ciebie bezpieczniej i zapraszamy do regularnych odwiedzin naszego serwisu.