Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Ekspert Ministerstwa Finansów – prace w grudniu

28.11.2012

Jak się dowiedzieliśmy efektem zakończonych niedawno spotkań międzyresortowych, których tematem były prace nad ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym, jest to, że powinny już wkrótce ruszyć z miejsca.

 

notes terminSpodziewamy się, że nowy projekt założeń Ministerstwa Gospodarki będzie gotowy w grudniu – stanowczo zaakcentowała Agnieszka Wachnicka z Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Wydziale Sektora Bankowego Ministerstwa Finansów.

 

Bez dopracowania „ustawy a`la Pawlak” jak widać, nic nowego w temacie projektu założeń do ustawy o odwróconej hipotece nie może się zadziać. Jedynym pocieszeniem jest to, że w/w resort nadal stoi na swoim dawnym stanowisku co do kwestii rent dożywotnich i jak podkreśliła p. Wachnicka:

 

Ministerstwo Finansów nie widzi uzasadnienia dla nadzoru KNF, jego koszty byłyby zbyt wysokie w stosunku do skali tej działalności. Uzgodniliśmy, że od podmiotów oferujących takie renty będzie wymagany wpis do rejestru działalności regulowanej.

 

To naszym zdaniem wbrew pozorom może przyczynić się w do przyspieszenia koniecznych procedur, na które nieustannie czekamy.