Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Dzięki SLD będzie sukces?

11.07.2013

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, dziś Poselski projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym doczekał się w Sejmie I czytania. Prezentowała go poseł Krystyna Łybacka, która w swoim wystąpieniu zdołała przekonać wszystkie kluby poselskie do słuszności idei wprowadzenia odwróconego kredytu hipotecznego w Polsce na zasadach podobnych do tych, jakie od lat proponuje Ministerstwo Finansów.

sposob

 

To niewątpliwie bardzo ważny sygnał zarówno dla rządu, Komisji Nadzoru Finansowego, jak i samego Ministerstwa Finansów, że jednoznaczne stanowisko przy którym od początku prac nad odwróconą hipoteką w naszym kraju jest właściwe oraz że mogą w dalszym procedowaniu liczyć na NBP wraz z ZBP.

 

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej Projekt Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zdaniem posłów wymaga on co prawda w wielu miejscach dopracowania i uszczegółowienia, ale bezwzględnie prace nad nim powinny (i będą) toczyć się dalej, zważywszy chociażby na poziom zubożenia naszego społeczeństwa, dla którego bezpieczny kredyt bankowy, z nadzorem KNF to dobre rozwiązanie, choć lepiej, żeby nie musiało być w ogóle stosowane.

 

Nie zabrakło też w uzasadnieniu Projektu odniesienia do regulacji tzw. rent dożywotnich. Zdaniem Krystyny Łybackiej te kwestie są odrębne i określa je Kodeks Cywilny.