Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Dymisja W. Pawlaka a odwrócona hipoteka

21.11.2012

Wczoraj premier Donald Tusk oficjalnie przyjął dymisję Waldemara Pawlaka ze stanowisk Wicepremiera i Ministra Gospodarki. Inicjator „ustawy a`la Pawlak” po przegranej w wyborach na szefa PSL, postanowił zrezygnować  z uczestnictwa w polityce. Dla wielu inicjatyw pojawiła się tym samym nowa szansa.

 

Rzeczywistość jest taka, że losy Założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym w kształcie przedstawionym przez Ministerstwo Finansów mogą się jeszcze odmienić i nie koniecznie trzeba je spisywać na straty, jak chciałyby tego Fundusze Hipoteczne, które w ostatnim czasie w lęku o swoją przyszłość znacznie się uaktywniły.

 

Choć część mediów już to zrobiła, nie warto tracić nadziei, że nowy układ sił w rządzie oprze się zakusom spółek prywatnych i wykazując dozę zdrowego rozsądku, nie pozwoli na dalsze hamowanie prac nad wejściem w życie bardzo potrzebnej polskiemu ubożejącemu społeczeństwu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym oddzielając go od ryzykownych rent dożywotnich raz na zawsze.