Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Czy Waldemar Pawlak znów skutecznie zablokuje procedury?

22.02.2012

Z pisma wystosowanego dziś przez Ministra Gospodarki do Sekretarza Rady Ministrów wynika, że nie zdąży on do jutra ustosunkować się do wszystkich uwag odnośnie propozycji połączenia rent dożywotnich z odwróconą hipoteką, które wpłynęły do resortu po przedstawieniu przez niego rzekomo kompleksowych ustaleń odnośnie w/w tematu, więc prosi o zdjęcie punktu dotyczącego założeń do projektu ustawy z porządku jutrzejszych obrad Komitetu Rady Ministrów.

 

wygranaWszystko wskazuje więc na to, że odwrócony kredyt hipoteczny będzie przedmiotem zainteresowania Ministrów „w terminie późniejszym”, jak to określił w w/w piśmie, nie podając konkretnej daty, Waldemar Pawlak.

 

Podkreślić należy, że tematem odwróconej hipoteki w kontekście pomysłu Ministra Gospodarki zainteresowały się już nie tylko instytucje i resorty bezpośrednio pracujące nad projektem założeń do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, takie jak Ministerstwo Finansów, czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale swoje sceptyczne do pomysłu premiera Pawlaka uwagi zgłosiły także m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 

Temat „odwróconej hipoteki” znowu staje się coraz bardziej gorący. To dobrze. Jednak dla potencjalnych beneficjentów łaknących solidnych regulacji odnośnie odwróconego kredytu hipotecznego już od wielu tygodni, jak przysłowiowa kania dżdżu, oznacza to wciąż tylko jedno… Czekać lub w skrajnej desperacji, dać się złapać w sidła funduszy hipotecznych…