Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Czy idea odwróconego kredytu hipotecznego ma szanse przetrwać?

08.11.2012

Od początku tego miesiąca w mediach znów w interesującym wielu Polaków od kilku lat temacie związanym z kwestią odwróconego kredytu hipotecznego, czy jak kto woli odwróconej hipoteki zaczęło się coś dziać.

 

szansa dla odwróconej hipotekiCo ciekawe, o zapomnianą już chyba przez rząd ustawę, zaczynają upominać się Fundusze Hipoteczne, organizując akcje podpisywania petycji przez społeczeństwo.

 

Trudno zrozumieć logikę takich posunięć, zwłaszcza zważywszy na naciski w/w Funduszy, by wkraść się w przysłowiowe łaski Komisji Nadzoru Finansowego, która słusznie broni się przed tym twierdząc, że to Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują bezpieczeństwo zawierania umów dożywocia, ale ważne, że kwestie te znów wracają do kręgu zainteresowań środków masowego przekazu.

 

Wygląda na to, że oferujące renty dożywotnie spółki prywatne boją się wyeliminowania z rynku finansowego, tylko czy przy tym założona już od lat i trzeba to wyraźnie podkreślić – dobrze dopracowana przez Ministerstwo Finansów – idea polskiego odwróconego kredytu hipotecznego ma szansę wejść w życie i utrzymać się na powierzchni, trudno powiedzieć.

 

Cała sytuacja, która się wytworzyła wokół założeń do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym temu niestety nie sprzyja.