Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Co z odwróconą hipoteką – była rekomendacja

25.09.2013

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wczoraj Komitet Stały Rady Ministrów dał rządowi rekomendację propozycji rozwiązania problemu regulacji odnośnie odwróconego kredytu hipotecznego – odwróconej hipoteki oraz renty dożywotniej.

 

odwrocona hipoteka walkaZdaniem Wiceministra Gospodarki Mariusza Haładyja, nowym projektem ustawy Sejm mógłby zająć się już na początku 2014 r.  Zaznaczamy jednak, że decyzja czy Założenia do projektów ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym i renty dożywotniej będą ostatecznie funkcjonowały łącznie nie została jeszcze oficjalnie podjęta.

 

Trzeba będzie na nią pewnie trochę poczekać, ale czas można liczyć tu raczej w tygodniach, a nie w miesiącach czy latach jak było do tej pory.

 

Od wielu miesięcy trwały prace nad ulepszeniem kolejnych wersji propozycji Ministerstwa Gospodarki koncentrującej się wokół renty dożywotniej. Do tej pory powstało ich aż sześć, jeśli wliczyć uzupełnienie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że cierpi na tym gotowa od lat propozycja Ministerstwa Finansów – Założenia do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym.

 

Miejmy nadzieję, że rok 2014 przyniesie wreszcie rozwiązanie tego palącego wielu przyszłych beneficjentów zarówno odwróconej hipoteki jak i dożywocia problemu raz na zawsze, choć lepiej, gdyby było ono w dwóch oddzielnych ustawach.