Zawsze najświeższe informacje na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

13.06.2011 – Pierwsza w Polsce konferencja na temat odwróconej hipoteki

16.06.2011

 

W dniu 13 czerwca 2011 roku w Krakowie odbyła się konferencja na temat: „Odwrócona hipoteka – szansa na godne życie seniora czy zagrożenie?”. Temat ten po raz pierwszy w Polsce skupił wokół kwestii odwróconej hipoteki tak wielu przedstawicieli rożnych środowisk, niejako rozpoczynając oficjalną publiczną dyskusję na temat reverse mortgage.

 

 Odwrócona hipoteka – o tym warto mówić

 

pierwsza konferencjaW dyskusji  oprócz pomysłodawców i organizatorów – wojewody małopolskiego Stanisława Kracika oraz Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz wzięli udział naukowcy, dziennikarze, przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a także Związku Banków Polskich.

 

Prelegenci zajęli się tematem odwróconej hipoteki od strony prawnej oraz społecznej.

 

Zdaniem większości uczestników odwrócona hipoteka w odpowiedni sposób monitorowana i chroniona przez  państwo, by zabezpieczyć interesy obywateli (m.in. dzięki odpowiedniemu systemowi regulacji prawnych),  stanowi niezaprzeczalną szansę dla wielu na dodatkowe źródło dochodu po przejściu na zasłużoną emeryturę.

 

Choć odwrócony kredyt hipoteczny jest instrumentem finansowym niepozbawionym ryzyka zarówno dla kredytobiorców jak i kredytodawców, warto brać go pod uwagę obliczając kwotę naszej emerytury, zwłaszcza, że na radykalne zwiększenie świadczeń ZUS jak na razie nie ma co liczyć.

 

Pełny program konferencji jest dostępny TUTAJ

 

Część pierwsza Konferencji

 

Część druga Konferencji