Wszystko co chciałbyś wiedzieć na temat odwróconej hipoteki

Kontakt

Odwrócona Hipoteka
Tel: +48 537-165-162

biuro@odwroconahipoteka.pl

Formularz

Odwrócona hipoteka dla hodowców zwierząt?

Dziś wiele osób, w tym starszych, chętnie prowadzi hodowlę zwierzaków. Niezależnie od tego, czy będzie to jeden, czy nawet kilkanaście pupili w domu, na ich utrzymanie potrzeba dodatkowych nakładów finansowych. To mogłyby zagwarantować co miesięczne transze z odwróconego kredytu hipotecznego, gdyby był dostępny w praktyce na polskim rynku, tak jak jest dostępny w Europie i na świecie.

 

odwrócona hipoteka a zwierzętaNie jest tajemnicą, że zwierzęta zwłaszcza w przypadku seniorów często zastępują im zabieganych członków rodziny i są lekarstwem na samotność. Czasem mają również znaczenie terapeutyczne zarówno w wymiarze psychospołecznym, jak i fizycznym (bo czworonoga trzeba wyprowadzić na spacer).

 

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze, profilaktyczne, czy nawet samo żywienie zwierząt wymaga sporo pieniędzy, które miłośnik fauny, jak nietrudno się domyślić, mógłby spokojnie odzyskać z odwróconej hipoteki, o ile oczywiście jest właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, którą objęto by umową kredytową.

 

Jednocześnie pozostałby pełnoprawnym właścicielem nieruchomości do swojej śmierci. Jedynie nie mógłby nią dysponować w zakresie sprzedaży. Tak więc bez problemu można by w objętej umową kredytową nieruchomości hodować ukochane zwierzę lub zwierzęta, mając jednocześnie zagwarantowane ustawowo środki na ich utrzymanie.

 

Inną opcją związaną ze zwierzętami i odwróconą hipoteką jest to, że środki pozyskane z otrzymania odwróconego kredytu hipotecznego mogłyby spokojnie posłużyć na założenie i /lub kontynuację profesjonalnej hodowli zwierząt rasowych, której to często podejmują się seniorzy, którzy w okresie aktywności zawodowej i wychowania dzieci zwyczajnie nie mieli na to czasu (Choć o tym marzyli). Łącząc hobby z dodatkowym źródłem dochodu znajdują w ten sposób metodę na jesień życia.

 

Taka profesjonalna hodowla wymaga sporych nakładów finansowych cyklicznie, także najbardziej korzystną opcją wypłat środków z odwróconej hipoteki w polskich warunkach (oczywiście gdyby była dostępna w bankach) byłoby comiesięczne raty.

 

Pieniądze bowiem potrzebne są w tym wypadku nie tylko na zakup pary rasowych zwierzaków, ale także między innymi na:

 

  • Wyposażenie mieszkania przykładowo w legowiska, klatkę, transportery,
  • Karmę i witaminy,
  • Środki czystości, podściółki,
  • Akcesoria do zabawy, czesania, karmienia, wyprowadzania na spacery,
  • Opłaty podatków (w przypadku psów), czy składek do związków hodowców,
  • Wizyty weterynaryjne kontrolne i szczepienia ochronne (ewentualne leczenie),
  • Uczestnictwo w wystawach i konkursach.

 

Nie można zapomnieć o fakcie, że gdy właściciel nie będzie w stanie sam opiekować się pupilami z powodu problemów ze zdrowiem, czy wyjazdów, trzeba postarać się o zaangażowanie kogoś, kto mógłby w sposób profesjonalny całej hodowli doglądać. Na to też potrzebne są spore nakłady finansowe, które mogłaby zagwarantować odwrócona hipoteka, jeśli byłaby dostępna w naszych bankach.

 

Wówczas seniorzy mogliby oddawać się hodowli zwierząt bez konieczności uszczuplania codziennego własnego portfela i dzielenia się często przysłowiową kromką chleba z własnym pupilem.